Diety dla dzieci

Każdy z nas wymaga odpowiedniej diety i racjonalnego dozowania pokarmów, bez względu na wiek. Najlepsze jest dbanie o prawidłowy rozwój od najmłodszych lat. Już niemowlęta maja ściśle określona dietę oraz ilość pokarmów i minerałów jakie powinny spożywać w ciągu doby. Rodzice powinni przestrzegać obowiązujących norm w odniesieniu do wagi wieku dziecka, gdyż naginanie ich prowadzi do przejadania i przyzwyczajania żołądka do większych norm żywieniowych i tym samym do wczesnej nadwagi. Bardzo ciężko jest leczyć nadwagę u małych dzieci. Trudno jest im wytłumaczyć,ze muszą ograniczać spożywane pokarmy. Najlepszym sposobem na walkę z nadwagą u dzieci jest zmiana wartości kalorycznych posiłków, a nie ogólne zmniejszenie porcji. Dlatego tak ważne jest w okresie dziecięcym racjonalne i zdrowe odżywianie dopasowane odpowiednio do wieku dziecka. U dzieci ważne też jest dbanie o to, w jaki sposób spożywane są posiłki. Powinniśmy od małego wyrabiać w dziecku nawyk spokojnego i niespiesznego spożywania posiłku.