Jak pomóc niepełnosprawnym?

Wielu członków naszego społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego w jaki sposób może pomóc osobom niepełnosprawnym. Występuje także wielu ludzi, którzy najzwyczajniej w świecie nie chcą widzieć tego właśnie problemu. Pomoc osobom niepełnosprawnym wcale nie jest trudna. Nikt przecież nie sugeruje nam, abyśmy udzielali pomocy fachowej. Chodzi po prostu o zwykłe czynności. W przypadku kiedy obserwujemy osobę niepełnosprawną, która nie potrafi sobie poradzić z wchodzeniem do jakiegoś miejsca możemy jej udzielić pomocy. Nic nas to nie kosztuje a osoba niepełnosprawna z pewnością poczuje się dzięki temu znacznie lepiej. Istotne jest również akceptowanie osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. To również jest swego rodzaju pomoc. Jest to tylko bardzo specyficzna pomóc dzięki której osoby mniej sprawne od nas będą się czuły pozytywnie w społeczeństwie. Nie musimy przy tym wcale wiele robić. Wystarczy tylko, że zmienimy swoje nastawienie do wszystkich niepełnosprawnych jakich spotykamy na swojej drodze każdego dnia.